Aktywny wypoczynek zimową porą? Tylko z KINESIO!
Aktywny wypoczynek zimową porą? Tylko z KINESIO!

Okres zimowy wbrew stereotypom nie dla wszystkich jest czasem lenistwa czy długich wieczorów z książką.
Wielu z nas spędza go bardzo aktywnie na stokach narciarskich, górskich spacerach czy lodowiskach.

Poniższy artykuł ma na celu przedstawienie zagrożeń z którymi możemy się zetknąć planując aktywny wypoczynek np. w górach. Konsekwencjom, które wynikają z nagłej zmiany stylu życia, jak się okazuje możemy zapobiegać.

Nie wiecie w jaki sposób? Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
V Ogólnopolska Konferencja Kinesiotaping 2017
V Ogólnopolska Konferencja Kinesiotaping 2017

Serdecznie zapraszamy na kolejną Konferencję organizowaną przez Kinesio Polska!

W tym roku podejmiemy tematy związane z zastosowaniem Kinesiotapingu między innymi u kobiet w ciąży, w stomatologii, w logopedii, w medycynie estetycznej oraz w terapii zwierząt.

Tym samym zapraszamy nie tylko Fizjoterapeutów, Masażystów, Lekarzy, Logopedów, Neurologopedów i studentów wymienionych specjalności lecz także Zoofizjoterapeuów, Lekarzy Weterynarii, Techników Weterynarii, Osteopatów Zwierzęcych i wszystkich związanych z rehabilitacją zwierząt.

Każdy z uczestników może wybrać najodpowiedniejszy dla siebie pakiet konferencyjny Classic lub Gold.

Gośćmi specjalnym V Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotaping, będą:

dr n. med. Jacek Szwedo - specjalista w zakresie fizjoterapii po operacjach estetycznych w jednej z najlepszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie placówek - Dr Szczyt Klinika Chirurgii Plastycznej.

oraz

Master of Chiropractic Robert Jäger- wszystkim dobrze znany Międzynarodowy Certyfikowany Instruktor Metody Kinesiotaping.

czytaj całość »
Dr Kenzo Kase w Polsce cz.1
Dr Kenzo Kase w Polsce cz.1

Wpis poświęcony kwietniowej wizycie dr Kenzo Kase w Polsce.

Zamieszczona została w nim krótka relacja z pierwszego dnia pobytu dr Kase w naszym kraju, w przebiegu którego miały miejsce cztery wykładowo warsztatowe spotkania w placówkach służby zdrowia.

Dr Kenzo Kase wraz z przedstawicielami Kinesio Polska spotkali się z personelem medycznym:
- Warszawskiego Szpitala Dziecięcego (oddział dziennej rehabilitacji narządu ruchu)
- Centrum Zdrowia Dziecka
- Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach
- Medical Magnus Clinic w Łodzi.

czytaj całość »
Krajowy Fundusz Szkoleniowy
Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).

 

Możesz ubiegać się o fundusze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego! Zobacz co może zaoferować Ci Twój Miejski Urząd pracy.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Zakończenie
Metoda Kinesiotapingu - Zakończenie

          Niniejsza treść nie jest podstawą do rozpoczęcia samodzielnego leczenia i usprawniania za pomocą metody Kinesiotapingu. Artykuł przedstawia tylko niewielki skrawek wielkiego kompleksowego działania terapeutycznego opartego na wiedzy praktycznej i teoretycznej, która nabywana jest wieloletnio (właściwie nieustannie) w połączeniu z edukacją z zakresu samej metody Kinesio Tapingu.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Inne Aplikacje
Metoda Kinesiotapingu - Inne Aplikacje

       Kinesiotaping może w sposób bezpośredni korygować pracę naszego układu ruchowego, tak zwanymi twardymi aplikacjami – korekcjami mechanicznymi, więzadłowymi/ścięgnistymi i funkcjonalnymi, w których napięcie taśmy przekracza 50% oraz korekcjami limfatycznymi, powięziowymi i przestrzennymi, w których napięcie taśmy wynosi do 50%.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Lymphatic
Metoda Kinesiotapingu - Lymphatic

       Kinesio Taping w obrzękach, krwiakach, siniakach i stłuczeniach (Kinesiotaping Lymphatic) – wizualnie najbardziej zjawiskowy. Aplikacje, które w sposób wyraźnie dostrzegalny potwierdzają ich skuteczność.

 

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Mięśnie
Metoda Kinesiotapingu - Mięśnie

Koncepcja technik mięśniowych również wykorzystuje właściwości powięzi. W zasadzie to za jej pomocą niej oraz dzięki efektowi powrotu taśmy zawiaduje mięśniami. W zależności od sposobu aplikacji (procentowego napięcia taśmy, lokalizacji „bazy”, przebiegu taśmy) Kinesio Tex może działać na mięsień bądź grupę mięśniową w sposób hamujący (inhibicja) lub w sposób wspomagający (facilitacja).

czytaj całość »
JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KURS?
JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KURS?

         Samo zapisanie się na kurs to nie wszystko. Obecność na szkoleniu, słuchanie instruktora i wykonywanie poleconych przez niego zadań praktycznych to za mało. Jakość szkolenia oraz zasób wiedzy, który z niego wynosimy, w dużym stopniu zależy od instruktora, ale najistotniejszą rolę w tym wszystkim odgrywają sami kursanci.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Powięź
Metoda Kinesiotapingu - Powięź

         Techniki powięziowe. Nie trzeba już chyba tłumaczyć, że podczas ruchu powięź jak i mięsień odgrywają równolegle ważną rolę. Medycyna coraz częściej wskazuje na to, że wiele dysfunkcji motorycznych narządu ruchu jest wynikiem patologicznych zmian w obrębie powięzi.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu
Metoda Kinesiotapingu

Temat Kinesiotapingu wielu osobom może wydawać się już dobrze znany. Ze względu na ukończone szkolenia, uczestnictwo w warsztatach, w wyniku zajęć na uczelni. Niektórzy próbowali zgłębiać wiedzę z podręczników poświęconych plastrowaniu dynamicznemu, bądź posiłkowali się publikacjami internetowymi.

czytaj całość »
Kursy Kinesiotapingu na 2017 rok
Kursy Kinesiotapingu na 2017 rok

Kinesio Polska przygotowała wstępną listę terminów szkoleń z Kinesiotapingu na 2017 rok. Z roku na rok staramy się poszerzyć repertuar miast w których szkolimy, tak aby każdy zainteresowany nie musiał daleko szukać.

 

czytaj całość »
Różnice w taśmach Kinesio Tex ( Classic, Gold oraz Performance+)
Różnice  w taśmach Kinesio Tex ( Classic, Gold oraz Performance+)

Różne rodzaje taśm Kinesio Tex są stosowane zamiennie, w zależności od przypadku. Bardzo często wynika to z preferencji terapeuty, czasem pacjent prosi o taką, a nie inną taśmę. Co niektórzy sugerują: "jedna jest delikatniejsza, druga z kolei ma lepszy klej; ta jest przyjemniejsza w dotyku, a ta mi daje lepszy efekt" i tak dalej. Właściwie ilu terapeutów i pacjentów, tyle moglibyśmy odkryć różnych zdań na temat taśm. Ale jak jest według badań? Jakie są fakty? I co na pewno wiemy o taśmach?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl