Bestsellery
  Kinesio Tex Classic 5cm x 4m
Kinesio Tex Classic 5cm x 4m
35,00 zł
Kinesio Tex Gold FP 5cm x 5m
Kinesio Tex Gold FP 5cm x 5m
45,00 zł
Zestaw promocyjny Kinesio
Zestaw promocyjny Kinesio
105,00 zł 90,00 zł
Kinesio Tex Classic 5mx31,5m
Kinesio Tex Classic 5mx31,5m
200,00 zł
Zestaw Promocyjny Kinesio
Zestaw Promocyjny Kinesio
135,00 zł 120,00 zł
szt.
Dr Kenzo Kase w Polsce cz.1

Wpis poświęcony kwietniowej wizycie dr Kenzo Kase w Polsce.

Zamieszczona została w nim krótka relacja z pierwszego dnia pobytu dr Kase w naszym kraju, w przebiegu którego miały miejsce cztery wykładowo warsztatowe spotkania w placówkach służby zdrowia.

Dr Kenzo Kase wraz z przedstawicielami Kinesio Polska spotkali się z personelem medycznym:
- Warszawskiego Szpitala Dziecięcego (oddział dziennej rehabilitacji narządu ruchu)
- Centrum Zdrowia Dziecka
- Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach
- Medical Magnus Clinic w Łodzi.

czytaj całość »
Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).

 

Możesz ubiegać się o fundusze z Krajowego Funduszu Szkoleniowego! Zobacz co może zaoferować Ci Twój Miejski Urząd pracy.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Zakończenie

          Niniejsza treść nie jest podstawą do rozpoczęcia samodzielnego leczenia i usprawniania za pomocą metody Kinesiotapingu. Artykuł przedstawia tylko niewielki skrawek wielkiego kompleksowego działania terapeutycznego opartego na wiedzy praktycznej i teoretycznej, która nabywana jest wieloletnio (właściwie nieustannie) w połączeniu z edukacją z zakresu samej metody Kinesio Tapingu.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Inne Aplikacje

       Kinesiotaping może w sposób bezpośredni korygować pracę naszego układu ruchowego, tak zwanymi twardymi aplikacjami – korekcjami mechanicznymi, więzadłowymi/ścięgnistymi i funkcjonalnymi, w których napięcie taśmy przekracza 50% oraz korekcjami limfatycznymi, powięziowymi i przestrzennymi, w których napięcie taśmy wynosi do 50%.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Lymphatic

       Kinesio Taping w obrzękach, krwiakach, siniakach i stłuczeniach (Kinesiotaping Lymphatic) – wizualnie najbardziej zjawiskowy. Aplikacje, które w sposób wyraźnie dostrzegalny potwierdzają ich skuteczność.

 

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Mięśnie

Koncepcja technik mięśniowych również wykorzystuje właściwości powięzi. W zasadzie to za jej pomocą niej oraz dzięki efektowi powrotu taśmy zawiaduje mięśniami. W zależności od sposobu aplikacji (procentowego napięcia taśmy, lokalizacji „bazy”, przebiegu taśmy) Kinesio Tex może działać na mięsień bądź grupę mięśniową w sposób hamujący (inhibicja) lub w sposób wspomagający (facilitacja).

czytaj całość »
JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KURS?

         Samo zapisanie się na kurs to nie wszystko. Obecność na szkoleniu, słuchanie instruktora i wykonywanie poleconych przez niego zadań praktycznych to za mało. Jakość szkolenia oraz zasób wiedzy, który z niego wynosimy, w dużym stopniu zależy od instruktora, ale najistotniejszą rolę w tym wszystkim odgrywają sami kursanci.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu - Powięź

         Techniki powięziowe. Nie trzeba już chyba tłumaczyć, że podczas ruchu powięź jak i mięsień odgrywają równolegle ważną rolę. Medycyna coraz częściej wskazuje na to, że wiele dysfunkcji motorycznych narządu ruchu jest wynikiem patologicznych zmian w obrębie powięzi.

czytaj całość »
Metoda Kinesiotapingu

Temat Kinesiotapingu wielu osobom może wydawać się już dobrze znany. Ze względu na ukończone szkolenia, uczestnictwo w warsztatach, w wyniku zajęć na uczelni. Niektórzy próbowali zgłębiać wiedzę z podręczników poświęconych plastrowaniu dynamicznemu, bądź posiłkowali się publikacjami internetowymi.

czytaj całość »
Kursy Kinesiotapingu na 2017 rok

Kinesio Polska przygotowała wstępną listę terminów szkoleń z Kinesiotapingu na 2017 rok. Z roku na rok staramy się poszerzyć repertuar miast w których szkolimy, tak aby każdy zainteresowany nie musiał daleko szukać.

 

czytaj całość »
Różnice w taśmach Kinesio Tex ( Classic, Gold oraz Performance+)

Różne rodzaje taśm Kinesio Tex są stosowane zamiennie, w zależności od przypadku. Bardzo często wynika to z preferencji terapeuty, czasem pacjent prosi o taką, a nie inną taśmę. Co niektórzy sugerują: "jedna jest delikatniejsza, druga z kolei ma lepszy klej; ta jest przyjemniejsza w dotyku, a ta mi daje lepszy efekt" i tak dalej. Właściwie ilu terapeutów i pacjentów, tyle moglibyśmy odkryć różnych zdań na temat taśm. Ale jak jest według badań? Jakie są fakty? I co na pewno wiemy o taśmach?

czytaj całość »
Kurs Kinesiotapingu KT3/KT4

Zapraszamy na kurs Kinesiotapingu KT3/KT4, KT3 – Część zaawansowana i kliniczna oraz KT4 – Część specjalistyczna w ortopedii i sporcie.

Szkolenie zostanie poprowadzone przez Stefano Frasine, jednego z najbliższych współpracowników twórcy metody dr Kenzo Kase,

przy użyciu taśm, które mają najwyższy wskaźnik badań klinicznych dzięki czemu, zachowana jest pewność ich leczniczego działania.

Poniżej prezentujemy dokładany program szkolenia.

 

czytaj całość »
IV OGÓLNAPOLSKA KONFERENCJA KINESIOTAPINGU

Szanowni Państwo,

Kinesio Polska ma przyjemność przedstawić pierwszą aktualizację informacji odnośnie zbliżającej się IV Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotapingu. Pojawiają się pierwsi prelegenci dzięki czemu powoli klaruje się wstępny program. Powiększyło się również grono partnerów. Skład pakietów konferencyjny został już spersonalizowany. 

Czytaj więcej...

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl