Plastry Kinesio – ulga dla kręgosłupa

Plastry Kinesio – ulga dla kręgosłupa
Ból kręgosłupa jest tak powszechną dolegliwością, że doświadczył jej prawie każdy z nas. Pojawia się na skutek różnorodnych czynników. Podniesienie ciężkiego przedmiotu, czy długo utrzymywana pozycja siedząca to tylko niektóre z przyczyn, które skutkują bólem pleców.
Jak radzić sobie w takich sytuacjach i w jaki sposób mogą pomóc nam taśmy Kinesio?
Kinesiotaping w bólach kręgosłupa – działanie
Kinesiotaping, czyli oklejanie specjalnymi plastrami jest metodą przynoszącą doskonałe efekty u osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Ich skuteczność opiera się na specjalnej budowie plastra i na technice oklejania.
U osób z bólem kręgosłupa plastry Kinesio są zalecane ze względu na działanie:
- przeciwbólowe
Tejpy Kinesio, dzięki swojej strukturze zmniejszają ucisk na receptory odpowiedzialne za odczucie bólu.
- rozluźniające mięśnie przykręgosłupowe
Odpowiednia aplikacja plastrów Kinesio jest w stanie rozluźnić mocno spięte mięśnie, które przez ciągłe napięcie mogą generować objawy bólowe.
Plastrowanie dynamiczne i profilaktyka w przewlekłych bólach kręgosłupa
Przewlekłe bóle kręgosłupa są jedną z najczęściej spotykanych przyczyn wizyty u lekarza i fizjoterapeuty. U większości z nas są one związane z charakterem wykonywanej pracy. Mogą obejmować różne odcinki kręgosłupa:
Odcinek szyjny – bolesny zwłaszcza u osób pracujących przed monitorem komputera. Ból w tym przypadku może promieniować do okolic barków. Częste są także odkręgowe bóle głowy. Zapobiegać tym dolegliwościom można na różne sposoby. Odpowiednie ustawienie monitora i ćwiczenia rozluźniające w przerwach w pracy są najlepszą formą profilaktyki przeciążeń mięśni odcinka szyjnego. W sytuacji nagromadzonych napięć mięśni, które reagują bólem doskonale sprawdzają się Plastry Kinesio.
Okolica międzyłopatkowa – boli zwłaszcza studentów spędzających wiele czasu w auli wykładowej i osoby pracujące przy biurku. Profilaktyka bólu w tej okolicy to właściwe dostosowanie wysokości biurka i fotela, aby zapobiegać długo utrzymywanej pozycji zgarbionej. Świetnym rozwiązaniem jest również zastosowanie plastrów Kinesio. Zmniejszą one objawy bólowe i rozluźnią nadmiernie napięte mięśnie przykręgosłupowe. Pomogą też utrzymać prawidłową postawę ciała. Jest to możliwe dzięki specjalnej aplikacji taśmy, która będzie „przypominać” o prawidłowej postawie przez to, że garbiąc się poczujemy ciągnięcie plastra. Dzięki temu możemy dbać o swój kręgosłup jeszcze zanim pojawi się ból.
Odcinek lędźwiowy – przeciążenia w odcinku lędźwiowym występują głównie u osób pracujących fizycznie i dźwigających, zdarzają się jednak również podczas dłużej utrzymywanej pozycji siedzącej. Profilaktykę stanowi tu ergonomia pracy, zwłaszcza odpowiedni sposób podnoszenia przedmiotów przez zgięcie kolan. Ważne jest także regularne wykonywanie ćwiczeń wzmacniająco-stabilizujących odcinek lędźwiowy. Gdy dolegliwości już się pojawiły, ulgę mogą przynieść taśmy Kinesio.
Taśmy Kinesio zdrowszą i bezpieczniejszą alternatywą tabletek przeciwbólowych
Plastry Kinesio są doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w przewlekłych bólach kręgosłupa, gdyż w wielu przypadkach mogą stanowić dobrą alternatywę dla środków przeciwbólowych. W przeciwieństwie do nich nie obciążają układu pokarmowego i nie mają skutków ubocznych dla układu krążenia. Dodatkowym atutem jest czas ich działania. Podczas gdy tabletka już po kilku godzinach przestaje działać, kinesiotaping korzystnie oddziałuje na tkanki przez cały czas, gdy założona jest aplikacja, zarówno w dzień, jak i w nocy.
Korzystnie jest więc, zanim sięgniemy po kolejną tabletkę przeciwbólową, udać się do fizjoterapeuty i spróbować plastrowania dynamicznego.
Bezpieczeństwo tej metody sprawia, że jest ona z powodzeniem wykorzystywana u osób z bólem kręgosłupa i doceniana za sposób działania oraz skuteczność.
Polecane

Kinesio Tex Gold FP hipoalergiczna do dużych grup mięśniowych 5cm x 31,5m beżowa

Kinesio Tex Performance+ hipoalergiczna z liniami ułatwiającymi cięcie 5 cm x 5 m beżowa
