Darmowa wysyłka
Opcje przeglądania
Promocje
Taśma Kinesio PreCut - Stopa Kinesiotaping
Taśma Kinesio PreCut - Stopa Kinesiotaping
27,00 zł 15,00 zł
szt.
 Taśma Kinesio PreCut - Nadgarstek Kinesiotaping
Taśma Kinesio PreCut - Nadgarstek Kinesiotaping
27,00 zł 15,00 zł
szt.

 

 

Kinesio Polska już po raz siódmy zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotaping!

 

W tym roku działamy ze zdwojoną siłą, ponieważ honorowy patronat nad VII Ogólnopolską Konferencją Kinesiotaping objęła
Krajowa Izba Fizjoterapeutów, co zwiastuje duże wydarzenie w świecie rehabilitacji.

Tegoroczna Konferencja odbędzie się 23 i 24 listopada w hotelu Gromada w Warszawie.

 

Jakie tematy poruszymy w tej edycji?

Z pewnością nie zabraknie zagadnień z:
- ortopedii,
- pediatrii,
- geriatrii,
- neurologii i wielu innych.

 

Jednym z nowatorskich tematów wystąpień będzie „Ocena oddziaływania Metody Kinesiotaping na obniżenie nadwrażliwość dotykowej rąk u dzieci” który przedstawi Maciej Grzeszczuk z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Konferencyjną nowością będzie prelekcja mecenasa Pawła Strzelca, który przybliży tegorocznym uczestnikom „Aspekty prawne związane z zawodem fizjoterapeuty”. Po wejściu w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, w dalszym ciągu jest zbyt mało informacji o prawnych regulacjach związanych z tą grupą zawodową. Wraz z mecenasem Strzelcem, będziemy chcieli przybliżyć nieco ten temat wszystkim uczestnikom tegorocznej Konferencji.

Pani Jolanta Jelonkiewicz-Szostak opowie w tym roku o „Zastosowaniu Metody Kinesiotaping w dysfonii”, więc w programie znajdzie się również coś dla logopedów i neurologopedów. Pani Jolanta jest prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie, a jednoczesna działalność dydaktyczna czyni jej wykłady ciekawymi.

Naturalnie na naszej Konferencji nie zabraknie tematów dotyczących praktyk z gabinetu a jeden z nich przedstawi Pani Monika Piegdoń. Pani Monika omówi „Zastosowanie Metody Kinesio Taping w ranach szarpanych i gojeniu bliznowców”, na podstawie studium przypadku jednego ze swoich pacjentów.

Dla osób pracujących z pacjentem geriatrycznym, interesująca może okazać się prelekcja Pani Moniki Piekarniak. Pani Monika jest członkiem Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska i przedstawi temat „Wykorzystanie Metody Kinesio Taping w terapii osób starszych”.

Wśród tematów konferencyjnych nie zabraknie także ortopedii, która tym razem będzie ściśle dotyczyła stawu kolanowego. Pan Kamil Kublin, specjalista z zakresu rehabilitacji po rekonstrukcjach więzadeł, poruszy temat „Zastosowanie Metody Kinesiotaping w ortopedii- rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego”. Usprawnianie po zabiegach ortopedycznych wymaga szerokiej wiedzy i holistycznego podejścia, które Pan Kamil przybliży w swoim wystąpieniu a w sposób praktyczny przedstawi podczas warsztatów.

Pierwiastek zwierzęcy pojawia się w programie konferencji regularnie od trzech lat. Tym razem Pani Iga Przybyś- zoofizjoterapeutka i pasjonatka koni poruszy temat „Kinesiotapingu w jeździectwie”. Konie uznawane są jako jedne z najdelikatniejszych zwierząt w kwestii podatności na choroby, a metoda Kinesiotaping przynosi u nich niesamowite rezultaty. Sprawdza się nie tylko podczas dolegliwości bólowych mięśni i stawów ale także profilaktycznie i odciążająco w trakcie podróży.

Prawidłowa diagnostyka jest bardzo ważna w praktyce każdego fizjoterapeuty. Umiejętność odczytywania oraz wykonywania badań obrazowych zdecydowanie ułatwia dobór odpowiedniej formy terapii dla pacjenta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu obecnych jak i przyszłych fizjoterapeutów Pan Maciej Kusiak podejmie temat  „Propozycja oceny poprawności aplikacji Kinesiotaping przy użyciu ultrasonografii na przykładzie stawu rzepkowo-udowego”. Pan Maciej poprowadzi wykład i warsztat na którym przedstawi w jaki sposób stosować ultrasonografię w swojej praktyce oraz jak interpretować wyniki badań.

Pani Agnieszka Filarecka, która swoimi wystąpieniami wzbogaca niemalże każdą Konferencję Kinesiotaping w tym roku omówi aż 3 tematy:
„Wykorzystanie Kinesiotapingu u pacjentów z uszkodzeniami CUN”
„Kinesiotaping- zastosowanie w terapii ręki u pacjentów po udarze mózgu”
„Kinesiotaping u sportowców- doping mechaniczny?”

Pani Agnieszka na co dzień pracuje z pacjentami neurologicznymi. Jest także fizjoterapeutą kadry Polski kajakarek i ogromną pasjonatką sportu. Co roku prezentuje nowe doniesienia z zakresu zastosowania metody Kinesiotaping w swojej praktyce skutecznie zachęcając kolejnych fizjoterapeutów.

Krótką charakterystykę nowotworów u dzieci oraz ich następstwa omówi Pani Dorota Połeć w swoim wystąpieniu "Jałowa martwica kości- Kinesiotaping jako wspomaganie leczenia okresu pooperacyjnego".  Pani Dorota podjęła ten trudny temat z uwagi na rodzinne powiązanie z chorobą nowotworową, z którą walczyła jako fizjoterapeuta. Martwica kości dotknęła synka Pani Doroty a Metoda Kinesiotaping znacznie ułatwiła proces rekonwalescencji po wielu inwazyjnych zabiegach.

Na VII Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotaping poruszymy także aspekt estetyczny. Pani Elmira Tovkes swoją prelekcję poświęci zmarszczkom mimicznym a właściwie temu, jak z nimi walczyć. „Kinesiotaping estetyczny- lifting twarzy”, bo tak brzmi temat tej prezentacji mamy nadzieję, przybliży wszystkim kobietom, jak skutecznie i bezboleśnie usuwać zmarszczki bądź spowalniać proces ich powstawania.
Pozostając w temacie szeroko pojętej estetyki, Pan Andrzej Markowski przedstawi „Ocenę termowizyjną zmian temperatury powierzchownej skóry ud u kobiet z cellulitem po zastosowaniu Kinesiotapingu”. Jaki będzie wynik przeprowadzonych badań i czy Kinesiotaping rzeczywiście oddziałuje na cellulit- tego dowiemy się już niedługo!

 

Konferencja jak co roku będzie przebiegać pod merytorycznym nadzorem naszych najlepszych instruktorów, w składzie:

CKTP, CKTI, mgr Emilia Karczewska
CKTP, CKTI, mgr Paweł Pogorzelec
CKTP, CKTI, mgr Jacek Sasinowski.

 

Kto w tym roku wystąpi w charakterze Gościa Specjalnego VII Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotaping?   

Dr Stefano Frassine Międzynarodowy Certyfikowany Instruktor Metody Kinesiotaping CKTI, fizjoterapeuta, członek Kinesio Italy, wielokrotny prelegent konferencji Kinesiotaping, który poprowadzi zarówno wykład jak i warsztat!

 

Zapraszamy do zapisów- takie wydarzenie ma miejsce tylko raz w roku!

 

 

Partnerzy VII Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotaping Warszawa 2019

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl