Darmowa wysyłka
Opcje przeglądania
Promocje
Bestsellery
  Kinesio Tex Classic 5cm x 4m
Kinesio Tex Classic 5cm x 4m
35,00 zł
Kinesio Tex Gold FP 5cm x 5m
Kinesio Tex Gold FP 5cm x 5m
45,00 zł
Zestaw promocyjny Kinesio
Zestaw promocyjny Kinesio
105,00 zł 90,00 zł
szt.
Kinesio Tex Performance+
Kinesio Tex Performance+
57,00 zł
Kinesio Tex Classic 5mx31,5m
Kinesio Tex Classic 5mx31,5m
200,00 zł
Zestaw Promocyjny Kinesio
Zestaw Promocyjny Kinesio
135,00 zł 120,00 zł
szt.

 

 

Kinesio Polska już po raz siódmy zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotaping!

 

W tym roku działamy ze zdwojoną siłą, ponieważ honorowy patronat nad VII Ogólnopolską Konferencją Kinesiotaping objęła
Krajowa Izba Fizjoterapeutów, co zwiastuje duże wydarzenie w świecie rehabilitacji.

Tegoroczna Konferencja odbędzie się 23 i 24 listopada w hotelu Gromada w Warszawie.

 

Jakie tematy poruszymy w tej edycji?

Z pewnością nie zabraknie zagadnień z:
- ortopedii,
- pediatrii,
- geriatrii,
- neurologii i wielu innych.

 

Jednym z nowatorskich tematów wystąpień będzie „Ocena częstotliwości występowania nadwrażliwości dotykowej rąk u dzieci oraz wykorzystanie metody Kinesiotaping w terapii dzieci z zaburzeniami SI” który przedstawi Maciej Grzeszczuk z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Konferencyjną nowością będzie prelekcja mecenasa Pawła Strzelca, który przybliży tegorocznym uczestnikom „Aspekty prawne związane z zawodem fizjoterapeuty”. Po wejściu w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, w dalszym ciągu jest zbyt mało informacji o prawnych regulacjach związanych z tą grupą zawodową. Wraz z mecenasem Strzelcem, będziemy chcieli przybliżyć nieco ten temat wszystkim uczestnikom tegorocznej Konferencji.

Pani Jolanta Jelonkiewicz-Szostak opowie w tym roku o „Zastosowaniu Metody Kinesiotaping w dysfonii”, więc w programie znajdzie się również coś dla logopedów i neurologopedów. Pani Jolanta jest prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie, a jednoczesna działalność dydaktyczna czyni jej wykłady ciekawymi.

Naturalnie na naszej Konferencji nie zabraknie tematów dotyczących praktyk z gabinetu a jeden z nich przedstawi Pani Monika Piegdoń. Pani Monika omówi „Zastosowanie Metody Kinesio Taping w ranach szarpanych i gojeniu bliznowców”, na podstawie studium przypadku jednego ze swoich pacjentów.

Dla osób pracujących z pacjentem geriatrycznym, interesująca może okazać się prelekcja Pani Moniki Piekarniak. Pani Monika jest członkiem Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska i przedstawi temat „Wykorzystanie Metody Kinesio Taping w terapii osób starszych”.

Wśród tematów konferencyjnych nie zabraknie także ortopedii, która tym razem będzie ściśle dotyczyła stawu kolanowego. Pan Kamil Kublin, specjalista z zakresu rehabilitacji po rekonstrukcjach więzadeł, poruszy temat „Zastosowanie Metody Kinesiotaping w ortopedii- rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego”. Usprawnianie po zabiegach ortopedycznych wymaga szerokiej wiedzy i holistycznego podejścia, które Pan Kamil przybliży w swoim wystąpieniu.

Pierwiastek zwierzęcy pojawia się w programie konferencji regularnie od trzech lat. Tym razem Pani Iga Przybyś- zoofizjoterapeutka i pasjonatka koni poruszy temat „Kinesiotapingu w jeździectwie”. Konie uznawane są jako jedne z najdelikatniejszych zwierząt w kwestii podatności na choroby, a metoda Kinesiotaping przynosi u nich niesamowite rezultaty. Sprawdza się nie tylko podczas dolegliwości bólowych mięśni i stawów ale także profilaktycznie i odciążająco w trakcie podróży.

Siedzenie czyli umiejętność którą nabywamy w przebiegu rozwoju postnatalnego już w okresie niemowlęcym wcale nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać. Automatyzacja czynności prowadzi do tego, że nie przywiązujemy do nich większej wagi, robimy coś „odruchowo”. Tematem „Jak poprawnie siedzieć, czyli Kinesiotaping stabilizacyjny miednicy” zajmie się Pan Sebastian Jeruszka, nasz wieloletni współpracownik, wykładowca akademicki, szkoleniowiec i sympatyk metody Kinesio. Prawidłowe siedzenie poruszone zostanie w formie wykładu i warsztatu.

 

Konferencja jak co roku będzie przebiegać pod merytorycznym nadzorem naszych najlepszych instruktorów, w składzie:

CKTP, CKTI, mgr Emilia Karczewska
CKTP, CKTI, mgr Paweł Pogorzelec
CKTP, CKTI, mgr Jacek Sasinowski.

 

Kto w tym roku wystąpi w charakterze Gościa Specjalnego VII Ogólnopolskiej Konferencji Kinesiotaping?    

Przekonacie się już niebawem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl