JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KURS?
JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KURS?

JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KURS?

 

 

         Samo zapisanie się na kurs to nie wszystko. Obecność na szkoleniu, słuchanie instruktora i wykonywanie poleconych przez niego zadań praktycznych to za mało. Jakość szkolenia oraz zasób wiedzy, który z niego wynosimy, w dużym stopniu zależy od instruktora, ale najistotniejszą rolę w tym wszystkim odgrywają sami kursanci.

         Pragniemy, abyś ze szkolenia „wyniósł” jak najwięcej i wcale nie chodzi nam o ciastka. Dlatego postanowiliśmy dać Ci kilka wskazówek, aby czas spędzony na kursie był jak najefektywniejszy.

         Ponieważ wiedza ulotną bywa – na dobry początek zachęcamy do zrobienia powtórki. To nic, że anatomię masz w małym palcu. Zerknij do atlasu. Przypomnij sobie topografię mięśni. Przyczepy początkowe i końcowe oraz ich trójpłaszczyznową funkcję. Ich korelacyjny wpływ na całe ludzkie ciało. To z czego są zbudowane i jak reagują w różnych warunkach.

Rzecz jasna nie zapomnij o innych strukturach! Niewątpliwie trzeba odświeżyć sobie pamięć z układu kostno-stawowego. Jaką rolę pełni kość, jaką więzadło. Ich zmiany patologiczne i prawidłową fizjologię.

Układ limfatyczny: jak jest zbudowany, jak pracuje i gdzie znajdują się węzły chłonne. Jaką role odgrywa w procesie leczniczym. Skąd się biorą obrzęki i jaki jest ich patomechanizm.

Układ nerwowy: efektory, receptory i przewodnictwo. Centralny układ nerwowy. Skąd się bierze ból i w jaki sposób mózg zawiaduje motorycznością człowieka.

I wreszcie powięź. Jaką pełni rolę w ciele, jak reaguje na bodźce i czy możemy je modyfikować. Jakie korelacje występują pomiędzy powięzią a innymi tkankami.

Po co to wszystko? Przede wszystkim to wiedza niezbędna dla Ciebie oraz Pacjenta. To jest podstawa, baza, bez której nie będziesz w stanie pomóc pacjentowi i bez której nie będziesz w stanie poznać i zrozumieć metod. Chodzi też o to, aby uniknąć prostych pytań w trakcie kursu, typu: a gdzie jest ten mięsień?

         Skoro jesteśmy przy pytaniach. Podczas szkolenia jest mnóstwo czasu, aby wtrącić rzeczowe pytania. Instruktor nie jest robotem, który ma za zadanie wg. konspektu przeprowadzić zajęcia. To w jaki sposób zostanie spożytkowany czas podczas szkolenia w dużej mierze zależy od Ciebie! Przewertuj swoją pamięć i przypomnij sobie przypadki pacjentów. Zaburzenia, dysfunkcje i urazy, z którymi miałeś styczność. Pytaj o to co bezpośrednio wiąże się z Twoją pracą i przypadkami z jakimi masz najwięcej do czynienia. Jeśli czegoś nie rozumiesz w trakcie szkolenia, nie krępuj się, tylko śmiało zapytaj. Instruktor jest dla Ciebie.

         Pamiętaj, że szkolenie to przede wszystkim praktyka. Ty, jak również współkursanci będziecie ćwiczyć aplikacje taśm. Należy być do tego odpowiednio przygotowanym. Poza osobistą higieną należy zadbać o odpowiedni strój, który zapewni dostęp do niemalże wszystkich części ciała. Najlepiej ubrać luźne, krótkie spodenki i swobodny t-shirt.

         Wielu kursantów wstydzi się wyjść i zaprezentować się jako „model”, kiedy instruktor ma pokazać aplikację. Z reguły jest tak tylko na początku szkolenia, niemniej siedzenie i oczekiwanie, że ktoś wyjdzie przed szereg i pozwoli nakleić na sobie taśmę, sprawia że tracony jest cenny czas, za który przecież zapłaciłeś.

         Teraz pozostało Ci już tylko zapisać się na szkolenie. Zapraszamy!

        

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl